February 19, 2007

Mielinės bandelės

Nemėstu mielinių gaminių, bet kaip visada užsimaniau kažka iškepti ir nusprendžiau padaryti mielinių bandelių. Norėjau pagaminti tešlos tik iš pusės produktų, bet įsibėgėjus supyliau visą kiekį cukraus ir kardamono :). Iš viso kiekio produktų gavosi didelė kruva bandelių, bet ji buvo sudorota per porą dienų. Bet, jei jūsų šeiminykščiai nėra labai dideli saldumynų megėjai, rekomenduoju naudoti tik pusę reikiamų produktų, nes mielinės bandelės skaniausios kol šviežios.

Produktai:
5 dl beriebio pieno arba vandens
50g šviežių mielių arba 2 pakeliai (po 11g) sausų mielių
1/2 arbatinio šaukštelio druskos
1 dl cukraus
1 šaukštas malto kardamono
apie 12 dl miltų
1 dl tirpinto margarino

Kiaušinis arba pienas aptepimui.

Procesas:
Pašildykite pieną ar vandenį iki kūno temperatūros. Šviežias mieles ištirpinkite skystyje, o sausas sumaišykite su miltais. Į skystį sudėkite druska, cukrų, kardamoną ir didesnę dalį miltų. Išmaišykite, įpilkite margariną ir sudėkite likusią miltų dalį. Minkykite, kol nebekibs prie rankų (gali tekti pridėti dar truputi miltų). Suminkykite į rutulį ir palaikykite šiltai (pridengus indą rankšluosčiu), kad pakiltų (apie 20min).
Pakilusią tešla išminkykite ir supjaustę į nedidelius gabaliukus iškočiokite virveles. Aš dariau apie 10-15cm ilgio ir apie 1-2cm skersmens virveles. Tas virveles susukite į "roželes". Galima daryti pynutes ir panašiai. Žodžiu, laisvė fantazijai. Pagamintas bandeles aptepkite pienu arba kiaušinio plakiniu. Kepti 225 C orkaiteje apie 10-12min (kol gražiai parus).

Šaltinis: Ruoka lehti, 11.06

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails