July 01, 2009

Pudingas

Man karts nuo karto kyla klausimas - o kas yra pudingas? Visagalis Internetas šiuo klausimu irgi negali padėti
Panašu, kad pudingu vadinamas bet koks desetas . O vakar knygyne aptikau knygą "Pudingai" - ir ką jūs manot - ten įvairių kepinių receptai.

Tiesa, mano problema su pudingais prasidėjo tada, kai per BBC Food pamačiau duonos pudingą ir pirmą kartą pabandžiau surasti pudingo receptą.
Preš savaitę vėl užsinorėjau duonos pudingo Šį kartą receptą vis dėlto radau, bet turiu perspėti - šis patiekalas patiks ne kiekvienam. Tačiau drąsiai gali bandyti, jei mėsti prancūziškus skrebučius.

Duonos ir sviesto pudingui reikės:
25g sviesto (arba margarino)
8-10 riekelių baltos duonos (batono)
50g (sauja arba kitas kiekis pagal norą) razinų
1-2 a.š. cinamono
350 ml pieno
50 ml grietinėlės (arba grietinės)
2 kiaušinių
25g (5-6 a.š.) cukraus

Gaminimas:
Ištepkit sviestu 1 ltr talpos. Duoną aptepkit sviestu, padalinkit pusiau į 2 trikampius (nebūtina, bet taip lengviau sudėti į formą). Jei norisi, pluteles galima nupjaustyti. Sudėkit vieną sluoksni duonos į indo dugną (sviestuota puse į viršų). Apiberti razinomis ir cinamonu. Vėl sluoksnis duonos ir razinų su cinamonu. Viršutinis sluoksnis iš duonos.
Pašildikit pieną iki užvirimo, bet neleiskit užvirti. Išplakit kiaušinius su 3 a.š. cukraus. Į plakinį supilkit šiltą pieną ir grietinėlę. Supilkit viską į formą ant duonos. Viršų apibarstykit likusiu cukrummi. Palikit pusvalandžiui pastovėti.
Kepti 180 C orkaitėje apie 30-40 minuciu, kol gražiai paruduos. Iškepus leiskit truputi pastovėti.

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails